Resumo do episódio
Nederland heeft Klaas Knot officieel voorgedragen opvolger voor Christine Lagarde, de ECB-president die spoedig afzwaait. ‘Eigenlijk is hij de ideale kandidaat om Lagarde op te volgen’, zegt econoom Edin Mujagić. Knot heeft namelijk zijn ‘havikachtige veren’ gedeeltelijk afgeschud, zegt Mujagić. Daardoor is de oud-DNB-baas mogelijk voor zowel Noord- als Zuid-Europese landen te pruimen. See omnystudio.com/listener for privacy information.
Nederland heeft Klaas Knot officieel voorgedragen opvolger voor Christine Lagarde, de ECB-president die spoedig afzwaait. ‘Eigenlijk is hij de ideale kandidaat om Lagarde op te volgen’, zegt econoom Edin Mujagić. Knot heeft namelijk zijn ‘havikachtige veren’ gedeeltelijk afgeschud, zegt Mujagić. Daardoor is de oud-DNB-baas mogelijk voor zowel Noord- als Zuid-Europese landen te pruimen. See omnystudio.com/listener for privacy information.
Episódios
‘Klaas knot is geen havik en geen duif, eigenlijk is hij de ideale kandidaat’
OuvidoNederland heeft Klaas Knot officieel voorgedragen opvolger voor Christine Lagarde, de ECB-president die spoedig afzwaait. ‘Eigenlijk is hij de ideale kandidaat om Lagarde op te volgen’, zegt econoom Edin Mujagić. Knot heeft namelijk zijn ‘havikachtige veren’ gedeeltelijk afgeschud, zegt Mujagić. Daardoor is de oud-DNB-baas mogelijk voor zowel Noord- als Zuid-Europese landen te pruimen. See omnystudio.com/listener for privacy information.
‘Het ministerie van Financiën lijdt aan extreme tunnelvisie’
OuvidoHet ministerie van Financiën heeft zich bij de hervorming van de vermogensbelasting blindgestaard op oplossingen die juridisch en praktisch niet haalbaar zijn. Dat stelt econoom Arnoud Boot, die spreekt van ‘extreme tunnelvisie’. Volgens hem ondermijnt het jarenlange gesteggel over box 3 het vertrouwen van burgers in de overheid. Hij pleit daarom voor een eenvoudiger belastingstelsel en waarschuwt het kabinet om niet opnieuw snelheid boven zorgvuldigheid te stellen. See omnystudio.com/listener for privacy information.
Inflatiestrijd VS nog niet gewonnen: ‘De Fed gaat rente weer verhogen’
OuvidoHoewel de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank, de rente voorlopig onveranderd houdt, is de strijd tegen de inflatie daar volgens macro-econoom Edin Mujagić nog niet gewonnen. Integendeel, volgens Mujagić lijkt het erop dat de Fed tijd koopt om te kijken hoe eerdere renteverhogingen doorwerken in de economie en op de financiële markten. ‘En je zou ook kunnen redeneren dat ze de rente onveranderend hebben gelaten vanwege de aanstaande Midterms in de VS.’ See omnystudio.com/listener for privacy information.
'De AOW-leeftijdsverhoging is de grootste economische prestatie van Nederland in de laatste tien jaar'
OuvidoDat het kabinet is gebleven bij de eerder in het Pensioenakkoord vastgestelde AOW-leeftijdsverhoging, laat volgens econoom Arnoud Boot zien dat Nederland dit fundament van de pensioenwetgeving niet wil aantasten. Er valt echter nog veel te winnen als het gaat om gezond ouder worden, een thema waar de politiek te weinig over praat. 'Dat we het fundament niet willen aantasten, betekent niet dat het demografisch vraagstuk daarmee van tafel is. See omnystudio.com/listener for privacy information.
‘Het vertrek van Lagarde is goed nieuws voor de eurozone’
OuvidoVolgend jaar vertrekt Christine Lagarde eerder dan gepland als president van de Europese Centrale Bank. Econoom Edin Mujagić is daar niet rouwig om: ‘Lagarde heeft de ECB gepolitiseerd.’ See omnystudio.com/listener for privacy information.