Resumo do episódio
The speaker says goodbye.
The speaker says goodbye.
Episódios
Henlagt – Pause
OuvidoThe speaker says goodbye.
Henlagt – Store nyheter!
OuvidoI denne episoden av Henlagt annonserer Andy Larsgaard og programlederen en pause i den ukentlige utgivelsen. Årsaken er at de har blitt kontaktet av internasjonale advokater som ønsker å undersøke saker knyttet til svindel, noe som krever et nytt fokus og muligens bruk av AI-oversettelse for å nå et globalt publikum. Programmet har kjørt uavbrutt i over 200 uker, men må nå prioritere det nye internasjonale sporet. Lyttere oppfordres til å melde seg på et nyhetsbrev via e-post for å få oppdateringer om når podcasten er tilbake.
VG-saken – Sesong 1 Del 14 – Flyttelass
OuvidoDenne episoden diskuterer nyheten om at Tiril tilsynelatende er i ferd med å flytte ut, etter at naboen Dan oppdaget annonser på Finn.no for gratis utstyr. Programlederne spekulerer i om dette skyldes tapte rettssaker eller økonomiske hensyn, og uttrykker lettelse over at den pågående nabokonflikten endelig ser ut til å ebbe ut. Videre omhandles flytteprosessen og de usikre forholdene rundt leiligheten etter en dom i HTU. Programlederne diskuterer bekymringer for brannvesenets involvering, før de avslutter med å reflektere over VG-saken, takknemlighet for lytternes støtte, og forventninger til en kommende kjempeavsløring.
VG-saken – Sesong 1 Del 13 – Teorien
OuvidoI denne episoden diskuterer Andy Larsgaard og gjesten hvordan produksjonsselskap finner ideer til TV, og ser på sammenhengen mellom høye lyttertall i podcasten og potensial for TV-produksjoner. De går også dypere inn i nabokonflikten i Asker, inkludert detaljer om overvåking via garasjeporten og hvordan konflikten påvirker eiendomsverdien. Gustav presenterer sin teori om at motivasjonen bak de mange anmeldelsene og konfliktene er økonomisk vinning gjennom erstatningskrav. Programmet diskuterer muligheten for et motsøksmål mot de som sender falske anmeldelser, med fokus på teorien om at dette er økonomisk motivert svindel.
VG-saken – Sesong 1 Del 12 – Møte i Offerklubben
OuvidoDette segmentet utforsker de pågående konfliktene i VG-saken, der Andy Larsgaard og hans team diskuterer hvordan hendelser utvikler seg nesten live. Samtalen fokuserer på møtet med politikvinnen Linn, samt anklager om løgn og falske beskyldninger fra Torgundrud-familien knyttet til bilulykker og sykehusbesøk. Videre diskuteres de personlige konsekvensene av medieomtale, inkludert sosial isolasjon og profesjonell påvirkning. Episoden avsluttes med en forhåndsvisning av nye avsløringer fra møter med Dan og Lind, samt varsling om en ny sak som berører podkastbransjen.